Naši zákazníci

Dnešní psí salony rozhodně nenavštěvují pouze pudlíci, škála plemen je veliká. Každé plemeno má svůj způsob úpravy, který je třeba dobře znát. Alfou a omegou možnosti vytvořit typický střih pro plemeno je "materiál" jaký je střihači předložen. Jestliže mi majitel přivede pejska, který není učesaný (nebo je, ale pouze po povrchu, zatímco u kůže je silná zplstěná krusta), není vykoupaný, nebo, a to častěji je vykoupaný špatně, nemůže pak očekávat, že jeho pejsek bude vypadat jako výstavní šampion. Právě proto, že málokterý páníček dokáže svého pejska na stříhání připravit odpovídajícím způsobem, vítám, když si mohu pejska připravit sama. V salonu používám kvalitní kosmetickou řadu od firmy KW, která má šampony pro všechny typy srsti včetně balzámů a rozčesávacích přípravků. 

Nejpočetnější skupinu v mém salonu tvoří yorkšírští teriéři ( s PP i bez PP) s velkou variabilitou velikostí a různé kvality srsti. Střih lze pojmout různými způsoby, povětšinou vychází z požadavků majitelů. Nejběžnější střih vychází z úpravy west highland white terriéra, pak jsou tu různě polodlouhé varianty na přání majitele, méně častou úpravou je "na knírače", která ovšem yorkům velmi sluší. Malá ukázka mé práce je níže i s oblíbeným "před" a "po" úpravě. Všechny fotografie jsou majetkem CHS Jongal a vztahuje se na ně autorský zákon!

yorkšírský teriéryorkšírský teriéryorkšírský terirér

yorkšírský teriéryorkšírský teriréryoršírský teriér

yorkšírský teriéryorkšírský teriéryorkšírský teriér

yorkšírský teriéryorkšírský teriéryorkšírský teriér

yorkšírský teriérnáš nejmenší zákazník Timíkyorkšírksý teriér

yorkšírksý teriéryorkšírksý teriér před úpravou

yorkšírský teriér před úpravouyorkšír po úpravěyork po úpravě

yorkšír před úpravouyorkšír po úpravěyorkšír po úpravě

yoršír před úpravouyorkšír po úpravě

yorkšír před úpravouyorkšír po úpravěyorkšír po úpravě

yorkšír na knírače

Anglických a amerických kokršpanělů mám v péči poměrně hodně, bohužel málo páníčků zvládá správně péči o jejich krásnou srst a tak většina chodí na velmi krátké verze standartních střihů, případně úplně na krátko, což těmto plemenům příliš na eleganci nepřidává, ale pro majitele je praktické a lepší takové řešení, než nezvládnutý boj s množstvím srsti. Každou příležitost, kdy mohu upravit kokra na standartní střih si proto užívám.

anglický kokršpaněl zkrácený střihamerický kokršpaněl zkrácený střihamerický kokršpaněl zkrácený střih

anglický kokršpaněl zkrácený střihanglický kokršpaněl zkrácený střihanglický kokršpaněl standartní střih (mladá fenka se zatím nedorostlou srstí)

americký kokršpaněl v praktickém střihu na přání majiteleanglický kokršpaněl ve standartním střihu

Skupina bišonků, boloňských psíků a maltézáčků je velmi oblíbenou pro svoji obvykle milou a bezproblémovou povahu. Málokdy ale intenzita péče o srst odpovídá její náročnosti. Většina páníčků proto volí velmi krátké sportovní střihy, které usnadňují péči. Vyholená tlamička maltézského psíka "alá čínský chocholatý pes" vypadá velmi roztomile a je u majitelů oblíbená.

 boloňský psík před úpravouboloňský psík po úpravěboloňský psík po úpravě

maltézský psíkbišonekbišonek

maltézáčekmaltézáčekbišonek

maltézáčekbišonek

štěně maltézáčka před úpravouštěně maltézáčka hlava po úpravě

Pudlíci navštěvují můj salon v různých barvách a velikostech. Pudl by měl salon navštěvovat každých 6-8 týdnů. Majitelé, kteří tento interval dodržují obvykle nemají s péčí o náročnou srst žádné větší potíže a jejich pudlík vypadá i při kratším střihu upraveně a elegantně.

pudl aprikotpudl aprikotpudl bílý

pudl bílýpudl bílý

pudl aprikot před úpravoupudl aprikot po úpravě

pudl aprikot